DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2024. április 28. vasárnap
Motor

Marquez először pole-ban a Ducatival a vízen

A Gresini nyolcszoros vb-győztese volt a legjobb a trükkös körülmények között a jerezi időmérőn. Az első három sorban nyolc Ducati és egy KTM.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Eső és vizes aszfalt fogadta szombat reggel a MotoGP mezőnyét Jerezben, ahol előbb egy félórás tét nélküli szabadedzéssel folytatódott a Spanyol Nagydíj programja. A leggyorsabb Marc Marquez volt Fabio di Giannantonio és Francesco Bagnaia előtt, de a lényeg persze az FP2 után következett a kétrészes időmérővel.

Az első szakaszban a péntek délután a top 10-ből kiszorulók gurultak ki: többek között a pramacos Franco Morbidelli, a gyári KTM-ek és a két Trackhouse Aprilia is közöttük volt. A két továbbjutó helyet végül Morbidelli és Brad Binder kaparintotta meg, megelőzve az LCR Hondával meglepően elöl szereplő Johann Zarcót. Miguel Oliveira, Jack Miller és a szabadkártyás Dani Pedrosa követi őket, a legnagyobb égést pedig a Yamaha produkálta, hiszen Fabio Quartararo és Alex Rins csupán a 23. és 25. helyekre kvalifikálta magát.

motogp-marquez-jerez-gresini

A Q2-re határozottan elállt az eső, de még mindig vizes abroncsokkal kellett pályára hajtania a legjobbaknak. Az első próbálkozások után előbb Marc Marquez, majd a Q1-ből érkező Binder ragadta magához a vezetést, megelőzve a vb-éllovas Jorge Martint és az újonc Pedro Acostát.

A hajrá a javuló körülmények miatt komoly tűzijátékot hozott, amelyből Marquez került ki győztesen: a nyolcszoros vb-győztes az első pole-pozícióját zsebelte be a Gresini Ducatival a vizes pályán, és több mint egy év után szerzett újfent rajtelsőséget a spanyol. Mellőle a VR46-os Marco Bezzecchi és a pramacos Martin rajtolhat majd az első sorból, míg a másodikból Binder, valamint Fabio di Giannantonio és Alex Marquez várhatja majd a sprintet és a vasárnapi nagydíjat.

A címvédő Bagnaia mindössze a hetedik pozícióba kvalifikálta magát, megelőzve a maradék két Ducati-versenyzőt, Morbidellit és Enea Bastianinit – azaz csak Binder tudott beférni a bolognaiak motorosai közé az első három sorba. Acosta egy elcsúszást is bemutatva ezúttal tizedik lett, az Apriliák viszont harmatosan szerepeltek a vizes pályán a 11-12. rajthelyekkel. Folytatás 15 órakor a sprintversennyel.